گواهینامه امنیتی SSL مخفف Secure Sockets Layer است. کاربرد SSL تامین امنیت بین کاربر و وب سایت می باشد و درگاه رمزنگاری شده برای اطمینان کاربر می سازد. برای تامین اطمینان کاربر از یک اتصال امن از طریق  SSL یا گواهینامه امنیتی، مرورگرها در URL به جای (http) از (https)  و یک آیکون قفل و نوار سبز استفاده می کنند. فن آوری اس اس ال تضمین می کند که تمام داده ها در مرورگر رمزگذاری شده باقی می ماند.

چرا باید گواهینامه امنیتی SSL داشته باشیم؟
گواهینامه SSL یکی از نیازهای اساسی وب سایت است، زیرا اینترنت فرصت های جدید شغلی را برای شرکت ها و سازمان های تجاری آنلاین در سطح جهانی فراهم کرده است.

در این راه خطراتی از جمله دسترسی های غیر مجاز افراد سودجو به حساب بانکی و جزئیات کارت اعتباری شما باعث احساس نیاز به استفاده از گواهینامه امنیتی SSL جهت اتصال امن و خرید با اطمینان شده است.

گواهی نامه SSL اطلاعاتی که شامل:

نام دامنه

نام شرکت و مواردی مانند:آدرس، شهرت، کشور و همچنین تاریخ انقضاء CA صادر کننده می شود را مورد بررسی قرار می دهد. هرگاه در بررسی هر کدام از این موارد با اطلاعات غلط مواجه شود، هشداری برای کاربر مبنی براین که این وب سایت دیگر امن نیست نمایش داده می شود.

SSl checker چیست؟
SSl checker کاربردش تشخیص مشکلات احتمالی در نصب گواهینامه اس اس ال است. شما می توانید با استفاده از آن از معتبر بودن اس اس ال و یا نصب صحیح اس اس ال اطمینان کسب کنید. شما به عنوان ارائه دهنده ی گواهینامه امنیتی SSL می توانید با استفاده از SSL Checkrs مطمئن شوید برای هیچ یک از کاربرانتان در قسمت نصب اس اس ال خطایی رخ نداده است.

مزایای بررسی SSl این است که :
در جریان اتصال سرور خود و آمار دقیق نتایج اتصال گواهینامه امنیتی قرار می گیرید .
اطلاعات کامل که شامل نوع SSL .
SSl Checker یک یادآور انقضا گواهی نامه را تنظیم کرده تا فراموش نکنید کهSSL خود را در تاریخ سر رسید آن تمدید نمایئد.
گواهینامه SSL برای ایجاد یک اتصال امن ضروری است، شما باید تمام جزئیات مربوط به هویت وب سایت و شرکت خود را به شکلی رمزگذاری شده توسط اس اس ال ایجاد کنید، برای انجام این رمزگذاری ۲ کلید رمز نگار ایجاد می شود.

یک کلید خصوصی و یک کلید عمومی یا RSA

RSA الگوریتمی است که به وسیله ی کامپیوتر های مدرن برای رمزگذاری و رمزگشایی پیام ها استفاده می شود.

RSA الگوریتم رمزنگاری نا متقارن است، نامتقارن به این معنی که دو کلید متفاوت وجود دارد .

RSA رمزنگاری کلید عمومی نیز نامیده می شود، چرا که یکی از کلید ها را می توان به هر شخص دیگری داد و کلید دیگر باید به شکل خصوصی نگهداری شود. در واقع این دو کلید مکمل یکدیگرند، CSR (درخواست امضای گواهینامه ) یک فایل داده که شامل اطلاعات شما و همچنین کلید عمومی می شود. در این  مرحله CA (صادر کننده گواهینامه) جزئیات اطلاعات داده شده رابررسی و تائید می کند، پس از این مرحله از تائید تمام جزییات گواهی SSL صادر می شود .


تاریخ : سه شنبه 15 بهمن 1398 | 12:28 ق.ظ | نویسنده : مدیر | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات